Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Veda Hutbesi Oku

Veda Hutbesi Oku

'Ey İnsanlar!'


Sözümü iyi dinleyiniz! Biliyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamayız.

'İnsanlar!'


Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl bir mübarek şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınızda mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

'Ashabım!'

Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. Oda sizi yaptıklarınızdan dolayı sorguya çekecektir. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse, bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

'Ashabım!'

Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdumuttalib'in oğlu (Amcam) Abbas'ın faizidir. Lakin ana paranız size aittir. Ne zulmediniz ne de zulme uğrayınız.

'Ashabım!'

Dikkat ediniz, cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu İlyas Bin Rabia'nın kan davasıdır.

'Ey İnsanlar!'


Muhakkak ki şeytan şu toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek işlerinizde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dinimizi korumak için bunlardan da sakınınız.

'Ey İnsanlar!'


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emri ile helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınlarında sizin üzerinizde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izniniz olmadıkça evinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırsa Allah size onları yataklarında yalnız bırakmanızı ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve adeta göre yiyecek ve giyeceklerin temiz etmenizdir.

'Ey Müminler!'

Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırtmazsınız. O emanetler Allah'ın Kitabı Kur an-ı Kerim ve Peygamber'in sünnetidir.

'Müminler!'

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslüman'ın kardeşidir ve böylece bütün Müslüman'lar kardeştirler. Bir Müslüman'a kardeşinin kanı da malı da helal olmaz. Fakat malını gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

'Ey İnsanlar!'


Cenab-ı Hak her hak sahibine hakkını vermiştir. Her insanın mirastan hissesi ayrılmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuş ise ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır. Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle Allah'ın meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hakk bu gibi insanların ne tövbelerini ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

'Ey İnsanlar!'


Rab'biniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız. Adem ise topraktandır. Arap'ın Arap olmaya Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak Takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır. Azası kesik siyahi bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah'ın kitabı ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz. Suçlu kendi suçundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız. Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız. Allah'ın haram ve dokunulmaz kıldığı canı, haksız yere öldürmeyeceksiniz. Zina etmeyeceksiniz. Hırsızlık yapmayacaksınız. İnsanlar 'la ilahe illallah' değinceye kadar onlarla cihat etmek üzere emr olundum. Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allah'a aittir.

'İnsanlar!'


Yarın beni sizden soracaklar ne diyeceksiniz? Sahabe-i Kiram hep birden şöyle dediler: 'Allah'ın elçiliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkı ile yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şahadet ederiz.' Bunun üzerine Resul'i Ekrem Efendimiz şahadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve şöyle buyurdu:
'Şahid ol ya Rab! Şahid ol Yarab! Şahid ol ya Rab!'
Son Güncelleme : 03.11.2023 07:14:26
Veda Hutbesi Oku ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Veda Hutbesi Oku Yorumları
şifre

107 Yorum Yapılmış "Veda Hutbesi Oku"
o size iki emanet bırakıyorum bir Kuran-ı Kerim diğeri Ehlibeytimdir demiştir.ehlibeytim dediği Hz. Ali Hz. Ana Fatımamız Hz. Hasan ve Hz. Hüseyindir gerçek böyledir.
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE SELAM OLSUN ALLAH HERKESTEN RAZI OLSUN DİNİMİZE SAHİP ÇIKAN BÖYLE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ OLDUKÇA BİZLERİN SIRTI ALLAH IN İZNİYLE HİÇ YERE GELMEZ BU SİTEYE SADECE ÖDEV YAPMAK AMACIYLA GİRMEDİK PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V)İN BUYRUKLARINI ÖĞRENMEK AMACIYLA GİRDİK EĞER BİR ŞEYLER ÖĞRENİP BUNU BİRİLERİNE ANLATTIYSAK NE MUTLU BİZ MÜSLÜMANLARA ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA HAYIRLI GÜNLER
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Allah sizden razı olsun ödev için gerekliydi ve odevim bitti
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Değerli Koray kardeşim (Allah bütün müslümanları birbirlerine kardeş eylediği için öyle hitab ediyorum) Bir kelimenin lügat (sözlük),ıstılah (terim) ve şeri (dini) anlamları vardır. Cihad, mücadele etmektir, ilim ve imanla, söz ve fiil ile. Çok teferruatlı bir konudur. Ben sadece bir kapı aralığı bırakıyorum, tamamen aralayabilmen temennisi ve duası ile geri kalanı öğrenmen için.
.
CEVAP YAZ
en sonlara dofru insanlar LAILAHE ILLALLAH diyene kadar cihatla emrolundum yaziyor,ozaman musluman olmayan herkesi öldurmelimiyiz? kanlarini islam olursa korumus olurlar deniyor,kafurun suresinde ise senin dinin sana benim dinim bana diye ayet var,hangisi ni yapmali cihat nasil birseydir,suriyedeki isid uyeleri veda hutbesini takip ediyor olmali?
.
CEVAP YAZ
çok duygulu çok sevdim ağladım bile keşke efendimiz sav.alyhim ve sellem vefat etmeseydi ama ezberlicem buraya yorum olarakta ezberleyeceğim diyorum canm HZ.MUHAMMED sav.aleyhim ve sellem artık öbür dünyada buluşacağız...3
.
CEVAP YAZ
Allah yasadan razı olsun ödevini yapmama yardımcı oldu ve yazdığım bu yazıyı çok beğendi yazan kişi inşaallah Allah senin ömrünü bu şekilde fedakarlıklara devam ettirsin sana sonsuz teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
Peygamber efendimizin en sevdiği ilahiyi de yazıyım buraya dinlemek isteyen kardeşlerim olabilir.Yabancı bir MÜSLÜMAN grup. Motionless in White - Devils Night
.
CEVAP YAZ
Dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız diye öğüt ediyor Bu gün ortadoğu coğrafyasında hangi Müslüman bu öğütlere uyuyor. Sanki cahiliye dönemine geri dönülmüş gibiyiz
.
CEVAP YAZ
çook teşekkürler gerçekten ödevime çok yardımcı oldu ve bunu hangi MÜSLÜMAN kardeşimiz hazırladıysa ALLAH razı olsun.İyi,mutlu mesut bir hayatın olsun inşallah...
.
CEVAP YAZ
ödevime yardımcı oldu teşekkürler bu arada arkadaşlar dediğiniz doğru keşke herkese okutabilsek veda hutbesini o zaman vahşi insanlardan da kurtuluruz:D:)
.
CEVAP YAZ
Rabbim bizleri verdiği öğütlerin ışığında davrananlardan eylesin.Kendini müslüman zan edip müslümanları katledenlerden etmesin.Dünyanın hali perişan.
.
CEVAP YAZ
yani ödeviniz olması faceden twitterden başınızı kaldırmazsınız ha illaki bi ödevin oolacakta öğrenecen hadi be sanki çok biliyon
.
CEVAP YAZ
biz 11 kişi din kültürüdersinde yapıyoruz ama bu deyil nasıl oluyo bir kere selam olsun sana selam olsun geceye ve aya
.
CEVAP YAZ
keşke elimde olsada vedA hutbesini her kese okutsam böylelikle vahşi insanlardan kurtulurduk tabi anlayan kişiler için geçerli
.
CEVAP YAZ
Dini oldugu icin hemde benim boy le seylere merakim cok oldugu icin tesekkurler isime fazlasiyla yaradi cok guzel olmus
.
CEVAP YAZ
Selamun aleyküm hepinize odevimde cok yardimci oldunuz tesekkur ederim :) Bunu gercekten her Müslüman okumali, iyi gunler.
.
CEVAP YAZ
ve yarışmayı sizden kazandım ben istanulda oturuyorum peygamber efendimiz içi ankarada yarışmaya geldim
.
CEVAP YAZ
ödevim için iyi oldu iyiki var bu site gerçekten okurken tüyler diken diken yazarken canım çıktı zaten
.
CEVAP YAZ
allahım sen müslümanı her türlü musibetten,beladan ve şerden koru.dinimizi yerlerde çiğnetme inşallah
.
CEVAP YAZ
çok teşekkürler çok işime yaradı gerçekten saoğlun hepinize teşekkür ederim ve hepinizi ÖPÜYORUM
.
CEVAP YAZ
ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM .. PROJE ÖDEVİMİN HEPSİNİ BU SİTEDEN YAPTIM HEPİNİZİN ELİNE SAĞLIK... :)
.
CEVAP YAZ
hz muhammed sav dünyanın en güzel veda hutbesini yaratmış ve ödevime çok yardımcı oldu
.
CEVAP YAZ
Hepsini. Ezberlersem. Babam. Bana. Ne. İstersem. Alıcak. Ve. 19. Zuncu. Datırdayım
.
CEVAP YAZ
Veda hutbesine yorum yapilmaz. Hayatinin rehberi olarak baskosede tutulur her daim.
.
CEVAP YAZ
BU BİLGİYİ PAYLAŞAN MÜSLÜMAN KARDEŞİMİN BU YAPTIĞI SEVAP KABUL OLSUN TEŞEKKÜRLER
.
CEVAP YAZ
BU BİLGİYİ PAYLAŞAN MÜSLÜMAN KARDEŞİMİN BU YAPTIĞI SEVAP KABUL OLSUN TEŞEKKÜRLER
.
CEVAP YAZ
Avrupadan değil dini ve milli tarihten insanlığı öğrenmemiz gerektiğinin kanıtı
.
CEVAP YAZ
Allah cümlemizi veda hutbesini okuyup anlayan ve takip edenlerden eylesin amin
.
CEVAP YAZ
çok teşekür ederim bizi aydınlatınız inş başta biz olmak üzere herkes uyar...
.
CEVAP YAZ
çok gzl :D asdfghjk yarışmaya girin dua edin 1.oluyum sizleri sewiyorum :
.
CEVAP YAZ
Gerçekten insanlığa en yararlı sözcükler.Canım peygamberim benim.
.
CEVAP YAZ
Harika bir site çok yardımcı oldu bana da Allah muradınıza erdirsin.
.
CEVAP YAZ
çok güzelmiş bu konuşma harika herkes buna uyarsa çok güzel olur
.
CEVAP YAZ
yaa daha kısa olsaydı iyi olurdu ama ödevime çok yardım etti tşk
.
CEVAP YAZ
ödevim için çok lazımdı çok çok çok çok çok çok çok işime yaradı
.
CEVAP YAZ
Ben ödev amacıyla girdim ama okuyunca güzel şeyler de öğrendim
.
CEVAP YAZ
çok saol ellerin dert görmesin ödevimede yardımcı oldun
.
CEVAP YAZ
gerçekten çok güzel bir hutbe her kez okusun herkese dağıtsın
.
CEVAP YAZ
bunu yazana teşekkür ederim ALLAH RAZI olsun teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
OKUL PROJEMDE YARDIMCI OLDUNUZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
.
CEVAP YAZ
sağolun ödevime çok yardımcı oldu .ALLAH sizden razı olsun.
.
CEVAP YAZ
Çok güzel bu günlerde de böyle dine düşkün insanlar çok az
.
CEVAP YAZ
arkadaşlar Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi kitabı varmı
.
CEVAP YAZ
ne diyeyiğim çok güzeldi söyleyen her kise ağzına sağlık.
.
CEVAP YAZ
inşallah bu sözleri yerine getirirler insanlar amin
.
CEVAP YAZ
Harikaydi hepsini yazdim zaten yazi yazmayi cok seviyorum
.
CEVAP YAZ
Okuyunca sanki o zamanlarda kendim okur gibi oldum
.
CEVAP YAZ
çok güzel bir şey herkes buna uyarsa çok iyi olur bence
.
CEVAP YAZ
harika bişey.hz muhammet sav in yazmış olduğu bir eser
.
CEVAP YAZ
Bunu yazdığınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldu
.
CEVAP YAZ
gerçekten çok güzel hazırlayanın elleri dert görmesin
.
CEVAP YAZ
Ey allahim sen bize ne güzel bir resul göndermişsin
.
CEVAP YAZ
bunu okumayı herkese tavsiye ediyorum uymayı tabi
.
CEVAP YAZ
güzel bir veda hutbesi ödevimde çok yardmcı oldu
.
CEVAP YAZ
allah razı olsun ödevime yardımcı oldunuz...
.
CEVAP YAZ
sizin sayenizde ödevimi yaptım allah razı olsun
.
CEVAP YAZ
ellerim kotu yazana kadar ama ellerinize sağlık
.
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş sanki kendimi mekkede hissettim
.
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş sanki kendimi mekkede hissettim
.
CEVAP YAZ
Allah herkese okumayı ezberlemeyi nasip ettsin
.
CEVAP YAZ
PROJEM ICIN YARDIM ETINIZ ICIIN TESEKUR EDERIM
.
CEVAP YAZ
Harika gerçekten hz.Muhammed s.a.v iyki vardın
.
CEVAP YAZ
Allahrazi olsun çok uzundu ama odevimmi yaptim
.
CEVAP YAZ
gerçekten çok güzel ödevime baya yardımcı oldu
.
CEVAP YAZ
Ödevime yardımcı oldu ALLAH sizden rası olsun
.
CEVAP YAZ
Müthiş. Harika. Bence de. Bunu. Ezberlersem
.
CEVAP YAZ
allah razı olsun ödevimi yapmamı sagladınız.
.
CEVAP YAZ
ödevime cok yardımcı oldu saolun teşekkurler
.
CEVAP YAZ
Çok teşekür ederim,ödevime yardımcı oldunuz.
.
CEVAP YAZ
Ödevim için yardımcı oldunuz teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
maşallah bunun sayesinde epey bişey öğrendim
.
CEVAP YAZ
Veda hutbesini her Müslüman okumalı
.
CEVAP YAZ
tüm herkes dinlese veda hutbesini ögrense
.
CEVAP YAZ
hz.muhammdedim o gün yazdığı veda hütbesi
.
CEVAP YAZ
muazzam bir insan hakları beyannamesidir.
.
CEVAP YAZ
Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
çok güzel hayatımı kurtardı😊😊😊
.
CEVAP YAZ
Bu çok önemli bir konu ve çok duygusal
.
CEVAP YAZ
sınavıma yardımcı olacağından eminim :)
.
CEVAP YAZ
Cok guzel anlatilmis tam istedigim gibi
.
CEVAP YAZ
allahım ne güzel bir hutbe bu ya rabbim
.
CEVAP YAZ
sağolun allah ne muradınız varsa versin
.
CEVAP YAZ
nasılda güzel konuşuyor allahın resulu
.
CEVAP YAZ
bunu okulda okuyucam harika bir hutbe
.
CEVAP YAZ
ödev amacıyla girdik bilgi ile çıktık
.
CEVAP YAZ
tüyler tiken tiken olan tek ben miyim
.
CEVAP YAZ
Çok uzun ama işine yaradı tesekkurler
.
CEVAP YAZ
ıyıkı var odevıme yardım ettı saolun
.
CEVAP YAZ
ALLAH RAZI OLSUN BİR ÖDEV DAHA BİTTİ
.
CEVAP YAZ
çok güzel teşekkürler oyun skor,kral
.
CEVAP YAZ
elim koptu ya ama biliyorum deyicekk
.
CEVAP YAZ
Allah razı olsun çok işeyime yaradı
.
CEVAP YAZ
ALLAH RAZI OLSUN ÖDEVİMİ YAPTIM
.
CEVAP YAZ
Bukadar güzelbi yazı görmedim
.
CEVAP YAZ
Keşke arapçası ve özeti olsa
.
CEVAP YAZ
Bu yazılar bilgi dolu&9825;
.
CEVAP YAZ
Size çok teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
okuyun,okuyun,okuyun...
.
CEVAP YAZ
Çok güzel bir bilgiydi
.
CEVAP YAZ
Elhamdülillah çok güzel
.
CEVAP YAZ
Çok güzel bilgilendin
.
CEVAP YAZ
ALLAH (Metin süper)
.
CEVAP YAZ
ÇÖK güzel değil mi
.
CEVAP YAZ
Allah Razı olsun.
.
CEVAP YAZ
Allah razı olsun
.
CEVAP YAZ
1 saat sürdü
.
CEVAP YAZ
Veda Hutbesi Maddeleri
Veda Hutbesi Maddeleri
Veda Hutbesi Maddeleri; Hicri 9 Zilhicce 10 tarihinde Muhammed tarafından ilk ve son haccı olan Veda Haccı'nda 124.000 Müslümana karşı yaptığı konuşma metni olan Veda Hutbesi en güçlü hadis olarak bilinmektedir. Rivayetlere göre Muhammed bundan sonra...
Veda Hutbesi İnsan Hakları
Veda Hutbesi İnsan Hakları
Veda hutbesi insan hakları, 10 aralık 1948'de kabul olan İnsan hakları Evrensel Beyannamesi incelenecek olursa orada yer alan yasama hakkı, adalet, özgürlük ve eşitlik gibi hakların 1400 sene evvel Hazreti Muhammed (Sallallahü Aleyhi Vessellem) taraf...
Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi
Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi
Peygamber efendimizin veda hutbesi, peygamber efendimiz'in (S. A. V.), 632 yılındaki veda haccında Müslümanlara yönelik yaptığı vaaz ve nasihatler olduğunu söyleyebiliriz. Bu hutbede peygamberimiz Müslümanlara bir daha hac yapamayacağını ve vefatının...
Veda Haccı Ve Veda Hutbesi
Veda Haccı Ve Veda Hutbesi
Veda Haccı Ve Veda Hutbesi: Hicri 10, miladi 632 tarihinde Hz. Peygamber'in vefatında önce ilk ve son olarak yaptığı hac ile bu hac esnasında vermiş olduğu hutbe.Mekke'nin fethinden sonra gönderilen, Nasr suresinde Peygamber (S. A. S)'in ölümünün yak...
Veda Hutbesi Kadınlar
Veda Hutbesi Kadınlar
Veda hutbesi kadınlar, Peygamberimiz Hz. Muhammet (S. A. S) veda haccında 9 Zilhicce cuma günü zevalden sonra kusva isimli devesi üzerinde Arafat Vadisinin ortasında 124 bin Müslümanın şahsında bütün insanlık alemine seslenmişti. Hutbenin önemli bir ...
Veda Hutbesi Genel Bilgi
Veda Hutbesi Genel Bilgi
Hz. Peygamber'in, hicri 10. Yilda yaptigi Veda Hacci'nda sayilari yüz on dört bini bulan haciya hitaben irad ettigi hutbe. Peygamber (S. A. S) bu son hutbesinde, bundan sonra bir daha haccedemeyecegini bildirip vefatinin yaklastigini ima ettigi, sonr...
Veda Hutbesi Önemi
Veda Hutbesi Önemi
1- Herkesin can mal ve namusu tecavüzden korunmuştur.2- Kimsenin kimseye zarar vermeye hakkı yoktur.3- Bütün Müslümanlar kardeştir.4- Bütün borçlar iade edilecek ve borç olarak alınanın dışında bir fazlalık (Faiz) ödenmeyecektir.5- Kan davaları ve ad...
Veda Hutbesi Nedir
Veda Hutbesi Nedir
Veda hutbesi nedir sorusuna vereceğimiz cevap, Peygamberimizin 632 yılındaki veda haccında Müslümanlara yaptığı vaaz ve nasihatler olduğunu söyleyebiliriz. Allah tarafından insanlara doğruyu göstermek için görevlendirilen peygamberimizin ağzından çık...
Veda Hutbesi
Veda Hutbesi
Peygamber efendimizin Vedâ Haccında 124.000'den fazla Müslümana yaptıkları vaaz ve nasihatler. Peygamberimizin Allahü teâlâ tarafından insanlara, doğru yolu göstermek için görevlendirilmelerinden sonra mübârek ağızlarından çıkan her söz, mânâ ve haki...

 

Veda Hutbesi Maddeleri
Veda Hutbesi İnsan Hakları
Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi
Veda Haccı Ve Veda Hutbesi
Veda Hutbesi Kadınlar
Veda Hutbesi Oku
Veda Hutbesi Genel Bilgi
Veda Hutbesi Önemi
Veda Hutbesi Nedir
Veda Hutbesi
Popüler İçerik
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Veda Hutbesi Kadınlar
Veda Hutbesi Oku
Veda Hutbesi Genel Bilgi
Veda Hutbesi Önemi
Veda Hutbesi Nedir
Veda Hutbesi
Veda Hutbesini Uygulamak Zorunlumu Acaba?
Veda Hutbesi
Komşuluk İlişkileri Ve Karı Koca Hakları
Eksik Var
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Veda Hutbesi
Veda Hutbesini Uygulamak Zorunlumu Acaba?
Veda Hutbesi
Komşuluk İlişkileri Ve Karı Koca Hakları
Eksik Var
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Kasım - 2023